Granite Bay Nielsen & Wong

Granite Bay Nielsen & Wong

Points Breakdown By School

1. Granite Bay NW (Gary Nielsen & Stacey Wong) 43.925

2. MVLA SS (Rylan Schaeffer & Akshay Shrivastava) 38.45

3. Leland KW (Wooju Kim & Albert Wu) 33.975

4. Lynbrook UK (Rohit Unni & Vikram Kanth) 30.6

(5) Benjamin Morris (Mira Loma) 30

5. Mira Loma MM (Benjamin Morris & Keizra Mecklai) 29.85

(6) Sam Gardner (Carlsbad) 29.6

6. Carlsbad GM (Sam Gardner & Natasha Maldi) 28.65

7. PV Peninsula AJ (Kiyana Asemanfar & Aaron Johnson) 27.975

(8) Rebecca Vastola (Bishop O’Dowd) 26.375

8. Bishop O’Dowd VD (Rebecca Vastola & Kevin Daley) 26.325

9. Windsor FJ (Jason Fauss & Jonathan Jeffrey) 26.3

(10) Logan Brog (Bentley) 24.625

10. Claremont AD (Mahdi Ali & Michael Daugherty) 23.925

(11) Peter Counts (Bishop O’Dowd) 23.175

11. Bishop O’Dowd RS (Celina Reynes & Olivia Seideman) 22.825

12. James Logan MS (Ben Mabie & Shiran Sukumar) 22.775

(13) Alan Ramey (Santa Rosa) 22.25

13. PV Peninsula NJ (Alex Nguyen & Saral Jalan) 22.1

14. Santa Rosa FR (Remy Fuentes & Alan Ramey) 21.8

15. La Costa Canyon CL (Brian Castelloe & Jake Leonard) 21.75

16. Bishop O’Dowd CC (Audrey Carson & Peter Counts) 21.175

17. Lynbrook MB (Aditya Majumdar & Indranil Bora) 19.95

18. Leland NW (Bang Nguyen & Young Wu) 19.65

19. Bentley BJ (Logan Brog & Amaraj Judge) 19.275

20. Dougherty Valley TZ (Eric Tu & Mike Zhu) 18.225

21. Claremont MW (Daniel Musa & Patrick Wilkie) 17.675

22. Claremont DY (Storm Dowd-Lukesh & Pranay Yeturu) 16.75

23. Simi Valley CD (Keith Corley & Bridges Dickey) 16.525

24. Analy BL (Luke Lindenbusch & Tula Biederman) 16.25

25. Windsor JS (Peter Jeffrey & Mariah Steiger) 15.875

26. Clash RL (Bob Rose & Daniel Lutz) 14.65

(27) Mark Laubach (Bishop O’Dowd) 14.575

(27) Natalie Dierx (Bishop O’Dowd) 14.1

27. Valencia SG (Erin Smith & Debbie Garcia) 13.825

(28) Thomas Parros (Bishop O’Dowd) 13.25

(28) Bradford Windsor (Irvington) 12.875

28. Santa Rosa DV (Hunter Delattre & Gavin Vonseggern) 12.8

(29) Damon Karson (La Costa Canyon) 12.75

29. Clash BR (Matt Bratko & Anneliise Rehn) 12.5

30. Cleveland RT (Adam Revello & Leo Tuchman) 11.9

31. Lynbrook VY (Ruicong Yan & Karthik Viswanathan) 11.875

(33) Craig Dermody (Valencia) 11.575

32. Leland (Brian Yin & Samuel Lin) 11.55

(34) Hammad Bashir (Irvington) 11.3

33. Wilcox CT (Jay Chopra & Brian Tran) 11.25

(35) Sam Munster (Valencia) 11.2

34. El Modena RS (Ryan Say & Jose Robles) 11.1

34. Oxford Academy CC (Ronald Cervantes & Steven Criss) 11.1

36. Bishop O’Dowd LD (Mark Laubach & Natalie Dierx) 10.9

37. Centennial LS (Brandon Louey & Courtney Shipp) 10.85

37. San Marino ZJ (Nabeel Zewail & Sona Jain) 10.85

39. Campbell Hall CL (Willy Clements & Ben Lazebnick) 10.8

39. Cleveland CL (Will Craft & Justin Lee) 10.8

39. El Camino Real RG (Tyler Rodriguez & Jeremy Gordon) 10.8

42. Analy BH (Mica Burnes & Cameron Holl) 10.775

(43.) Bentley BR (Logan Brog & Piper Riley) 10.5

43. Valencia DL (Craig Dermody & Hannah Looney) 10.275

(44) Vedika Kumar (PV Peninsula) 10.15

44. Esperanza MU (Shane McIlwain & Kirtan Upadhyaya) 10

45. Granite Bay KW (Natalie Kreeger & Alex Wagner) 10

46. Irvington WL (Bradford Windsor & Nithya Lingampalli) 9.8

47. Cleveland JR (Ryan Janowski & Henry Rosen) 9.75

48. Irvington DR (Aparna Dhinakaran & Ankita Roy) 9.35

48. Oaks Christian WM (Ryan Waller & Hunter McMillian) 9.35

(50) Jacob Gerstel (Valencia) 9.15

50. Granite Bay HH (Sam Holzer & Adam Holmes) 8.9

50. Notre Dame NK (Ameera Naguib and Nureen Khadr) 8.9

50. Sierra Canyon HS (Chris Hariz & Ameek Shokar) 8.9

53. San Marino CW (Marsha Cheng & Katherine Wang) 8.85

54. Saratoga GS (Anoop Galivanche & Anshu Sirapurapu) 8.775

55. Polytechnic PS (Ayssa Paul & Pate Sanders) 8.65

(56) Will McAneny (Bishop O’Dowd) 8.3

(56) Jacob Waschak (Valencia) 8.2

56. Carlsbad AK (Andrew Allan & Jeffrey Kupperman) 8

56. Mira Loma JS (Sandhya Jetty & Kevin Shi) 8

56. Valencia MK (Sam Munster & Arshjot Khokhar) 8

(56.) Bishop O’Dowd CZ (Peter Counts & Thomas Parros) 8

(56.) Carlsbad GK (Sam Gardner & Damon Karson) 8

59. Analy TO (Lucas Tamminen & Aidan O’Donnell) 7.925

60. PV Peninsula KL (Chelsea Lim & Vedika Kumar) 7.9

(60) Christina Gilbert (Los Gatos) 7.9

61. Valencia LM (Zachary Lentz & Greg Marsh) 7.85

62. Esperanza BU (Brandon Buscaino & Kirtan Upadhyaya) 7.8

62. Esperanza CC (Wesley Chin & Samuel Chang) 7.8

62. Valley Christian LT (Eugene Lee & Sashank Tatipamula) 7.8

65. Centennial BH (Kelsey Brewer & Shad Hicks) 7.5

65. Granite Bay GB (Ishaan Gupta & Hammad Bashir) 7.5

67. Lynbrook LL (Alice Lin & Betty Liu) 7.4

(68) Rohan Agarwal (Irvington) 7.35

68. El Dorado MR (Niki Moore & Claire Rapp) 7.325

(68) Gabe Wheaton (Analy) 7.325

(68) Tyler Weston (El Dorado) 7.325

69. River Valley KJ (Gurpreet Kaur & Komal Johal) 7

69. SOCES SB (Cameron Silverberg & Jacob Borcover) 7

71. Liberty FH (Taylor Feher & Abigail Hilliard) 6.85

71. Windsor HZ (Mason Holt & Ivy Ziedrich) 6.825

73. Notre Dame FV (Prerana Vaddi & Adrienne Furniss) 6.5

74. Gunn NO (Jeremy Neff & David Oyer) 6.4

74. Notre Dame KKK (Maggie Kane & Brianna Krong & Maddie Kirkland) 6.4

74. Wilcox KR (Hamda Khan & Arwa Rangwala) 6.4

77. Stockdale RM (Alyssa Romanini & Rheanna Morones) 6.35

78. Delta Charter SH (Bobby Sarvey & William Hanson) 6

78. Irvington DG (Eswar Dhinakaran & Firoz Gill) 6

78. Irvington BN (Rahul Bhatia & Akshay Narayan) 6

78. James Logan BN (Miles Bridges & Scott Nicholson) 6

78. La Quinta RR (Armando Robles & Natalie Reyes) 6

78. Leland VM (Rohan Varma & Archit Mandhania) 6

78. Los Gatos GS (Christina Gilbert & Adam Silverman) 6

78. Narbonne MM (Alyssa Munson and Rebecca Munson) 6

78. San Marino HP (Jason Hu & Ryan Puri) 6

78. Santa Rosa WG (Jacob Whiton & Charlie Gray) 6

78. Santa Rosa HM (Phebe Hong & Mike Montoya) 3

(78.) Granite Bay DN (Dominico DeMarco & Gary Nielsen) 6

(78.) Mira Loma MS (Benjamin Morris & Kunal Shah) 6

89. Bishop O’Dowd AP (Natasha Anderson & Thomas Parros) 5.925

90. Windsor CJ (Jakob Christensen & Amy Jeffrey) 5.9

91. Granite Bay AH (Gokul Asokan & Justin Habashi) 5.5

91. Leland KY (David Kang & Albert Yu) 5.5

91. Windsor RA (Chuck Roady & Adam Ahrens) 5.5

94. Analy NW (Alia Williams & Mariah Noah) 5.425

95. Carlsbad BR (Mark Beyer & Blair Rohring) 5

95. Carlsbad GE (Andoni Garcia and Pearse Early) 5

95. Foothill Tech FB (Karen Fox & Luke Ballmer) 5

95. Foothill Tech HB (Bryan Hickman & Jim Bern) 5

95. Great Oak TC (Philip Jr. Tacason & Isaak Cuenco) 5

95. La Costa Canyon HK (Damon Karson and Brad Hodgkins) 5

95. Leland SC (Kairav Sinha & Marissa Chou) 5

95. Los Osos BM (Beshouy Botros & Natalie Mezaki) 5

95. Oaks Christian MP (Justin Matthews & Cody Phillips) 5

95. Oxford Academy GL (Gurcharan Gill & Kevin Luong) 5

95. Redlands PK (James Pesavento & Gia Karpouzis) 5

95. Valencia GW (Jacob Gerstel & Jacob Waschak) 5

107. Armijo KT (Hassan Karaouni & Paul Tawfik) 4.9

107. Gabrielino DR (Kyle DeCamp & Andrew Rodriquez) 4.9

107. La Quinta TW (Cheyenne Tyler & Jeremy Wilkes) 4.9

107. San Marino YF (Rachel Yang & Evan Frawley) 4.9

107. Sanger LO (Felicia Lopez & Drew Oakes) 4.9

107. Stockdale SK (Sona Shah & Jotthe Kannappan) 4.9

(107.) Valencia GP (Jacob Gerstel & Alex Patel) 4.9

113. Irvington BV (Prithvi Bomdica & Yash Verma) 4.5

113. Mira Loma LP (Jeff Leibenhaut & Sriram Pendyala) 4.5

113. Monte Vista (Jack Lyding & Jason Zhao) 4.5

(113.) Ashland CT (Mack Conroy & Dante Toppo) 4.5

(113.) Bishop O’Dowd LM (Mark Laubach & Will McAneny) 4.5

(113.) Irvington AW (Rohan Agarwal & Bradford Windsor) 4.5

116. Analy AW (Gordon Allen & Gabe Wheaton) 4

116. Davis RG (Sri Ramesh & Thomas Gepts) 4

116. Davis KG (Emma Knosen & Anna Gong) 4

116. Dougherty Valley WC (Eric Wang & Patrick Chen) 4

116. El Dorado WR (Tyler Weston & Odin Rasco) 4

116. Evergreen Valley KP (Saifullah Khan & Harrison Park) 4

116. James Logan ZS (Jason Zhang & Lucia Song) 4

116. Leland LL (Sergio Lopez & William Lee)

116. Miramonte BM (Michael Bik & Jake Martin) 4

116. MVLA GC (Dani Grant & Naomi Cohen) 4

116. Palos Verdes MW (Derek Moore & Chris White) 4

116. PV Peninsula BS (Nick Bishop & Alexis Sears) 4

116. Sanger ML (Maddy Martinez & Simran Litt) 4

116. Saratoga AC (Shauray Agrawal & Justin Chiang) 4

116. South OS (Robert O’Rourke & Shiloh Schatzkamer) 4

116. Washington AD (Jamie Avery & Yifei Ding) 4

116. Windward KO (Grant Klein & Griffin Owens) 4

(116.) Bentley BB (Logan Brog & Steven Babiak) 4

(116.) Bishop O’Dowd VC (Rebecca Vastola & Peter Counts) 4

(116.) Bishop O’Dowd CM (Audrey Carson & Will McAneny) 4

(116.) Bishop O’Dowd CD (Natalie Dierkx & Peter Counts) 4

(116.) Granite Bay SB (Ashwin Subramanian & Hammad Bashir) 4

(133.) Valencia MF (Sam Munster & Derek Faraldo) 3.9

133. Analy (Kota Mizutani & Grayson Dimick) 3.5

133. Bullard CA (Alex Carey & Courtney Allen) 3.5

133. Leland YC (Grant Yun & Joseph Chen) 3.5

133. Pinole Valley HM (Aiyana Hedeen-Garret & Erin Miller) 3.5

(133.) Analy (Gabe Wheaton & Jackson Thomas) 3.5

(133.) El Dorado (Tyler Weston & Ari Woicekowski) 3.5

137. Analy WG (Ronnie Wilcox & Coleman Goldstein) 3

137. De La Salle and Carondelet FC (Austin Freitas & Andrew Clakley) 3

137. Dougherty Valley MP (Derek Mau & Daniel Pok) 3

137. Dougherty Valley SA (Shaoling Soh & Justin-Ryan Abueg) 3

137. Irvington PA (Sahil Pandya & Rohan Agarwal) 3

137. La Costa Canyon CZ (Bryan Chiou & Reza Zommorodian) 3

137. La Costa Canyon WB (Shayne Walton & Ashley Burch) 3

137. Lodi WR (Erika West & Gus Rehmke) 3

137. Los Osos JV (Sarah Jiang & Daivik Vyas) 3

137. Miramonte TB (Andie Tuemmler & Shauna Barrows) 3

137. Monte Vista WC (Kyle Weiss & Chris Chan) 3

137. Sertive NM (Liam Neubling & Sarah Murray) 3

137. Sanger KV (Lauren Kelly & Gurleen Virk) 3

137. Sonoma GB (Cal Gallegos & Elliot Butterfield) 3

137. Stockdale RM (Vid Reddy & Byron Mui) 3

137. University HP (Kevin Huang & Jason Park) 3

(137.) PV Peninsula AK (Kiyana Asemanfar & Vedika Kumar) 3

(153) Caleb Foote (Santa Rosa) 2.925

153. Gunn LC (Andrew Liu & Brian Chu) 2

153. Leland SS (Domonic Sonkowsky & Sam Deghuee) 2

153. Los Angeles CES FG (Simon Fields & Alexander Gedo) 2

153. Los Gatos HE (Darren Hau & Max Esslinger) 2

153. Notre Dame GK (Gurveen Sekhon & Madeline Kirkland) 2

153. PV Peninsula VM (Celin Vezina & Mousavi) 2

153. PV Peninsula PS (Austin Pak & Brian Sha) 2

153. Sierra Canyon EM (Alec Eginli & Aidan Marks) 2

153. Washington LW (John Lund & Greg Wee) 2

(153.) Los Gatos GD (Christina Gilbert & Matthew Duburg) 2

(153.) Valencia WN (Jacob Waschak & Josh Nemiroff) 2

(153.) Valencia DW (Craig Dermody & Jacob Waschak) 2

162. Analy NB (John Noe & Duncan Brown) 1.5

162. College Prep SF (Austin Shore & Mollie Fiero) 1.5

162. Miramonte TB (David Tse & Cynthia Brzezinski) 1.5

162. Miramonte TB (Emily Tribble & Conor Bean) 1.5

162. Miramonte JC (Daniel Johnston & Phillip Chang) 1.5

162. Santa Rosa BF (Buddy Burch & Caleb Foote) 1.5

162. Santa Rosa MA (Kelsey McDonald & Emmerich Aklam) 1.5

162. Sonoma Academy BC (Katie Bryan & Siena Canales) 1.5

162. Washington CZ (Brandon Chen & Steven Zhang) 1.5

162. Windsor LF (Cameron Lane & Patrick Foster) 1.5

(162.) Santa Rosa RF (Alan Ramey & Caleb Foote) 1.5

 

Club Rankings (counts tournaments up to Stanford)

1. Bishop O’Dowd (GGSA) 91.5

2. Leland (CFL) 61

3. PV Peninsula (WBFL) 58

4. Granite Bay (CVFL) 55.5

5. Valencia (TCFL) 55

6. Windsor (GGSA) 54.5

7. Lynbrook (CFL) 54

8. Analy (GGSA) 51.5

9. Mira Loma (CVFL) 37.5

10. Carlsbad (SDIVSL) 37.5

11. James Logan (GGSA) 34

12. Bentley (GGSA) 28.5

13. Claremont (CBSR) 27.5

14. Cleveland (TCFL) 17

15. Irvington (GGSA) 15.5

16. Oaks Christian (TCFL) 14.5

17. Simi Valley (TCFL) 14.5

18. Santa Rosa (GGSA) 12.5

19. Clash (CFL) 12.5

20. MVLA (CFL) 12

21. El Dorado (CVFL) 11

21. Notre Dame (CFL) 11

23. Oxford Academy (OCSL) 11

23. Wilcox (CFL) 11

24. Esperanza (OCSL) 10

25. Saratoga (CFL) 9

26. Miramonte (GGSA) 8.5

27. Centennial (SVFL) 7.5

28. Sanger (SVFL) 7

29. SOCES (TCFL) 7

30. Delta Charter (YFL) 6

30. El Modena (OCSL) 6

30. La Quinta (CBSR) 6

30. San Marino (SCDL) 6

34. Los Osos (CBSR) 5

35. Dougherty Valley (GGSA) 4.5

35. Gunn (CFL) 4.5

35. Monte Vista (GGSA) 4.5

35. Polytechnic (SCDL) 4.5

39. Valley Christian (CFL) 4

40. Bullard (SVFL) 3.5

40. Pinole Valley (GGSA) 3.5

40. Stockdale (SVFL) 3.5

43. Servite (CBSR) 3

43. University (SVFL) 3

45. College Prep (GGSA) 1.5

45. Sonoma Academy (GGSA) 1.5

45. Washington (GGSA) 1.5