CHSSA Area 1
2008-2009

Team Rankings

Points by Tournament

1. James Logan TA (Tony Thaweethai & Niraj Asthana) 27.45
1. Lynbrook TS (Belinda Tang & Narayan Subramanian) 27.45

3. Leland OS (Robert Ott & Michael Song) 22.2
4. Lynbrook KU (Vikram Kanth & Rohit Unni) 22

5. Bellarmine LP (Evan Larson & Anthony Paranzino) 18.55

6. Leland NK (Taman Narayan & Ryan Kuo) 17.65

7. Lynbrook MB (Aditya Majumdar & Indranil Bora) 16.5
8. Bentley GR (Geoffrey Gardner & David Romero) 16.3

9. Irvington PA (Sahil Pandya & Rohan Agarwal) 15.4
10. CLASH RJ (Jorgen Rehn & Stefan Jorgensen) 15

11. Santa Rosa PS (Aaron Peterson & Dane Shikman) 14.1

12. Leland RR (Aparna Ramanan & Ayushi Roy) 12.8
13. CLASH CY (Nathaniel Clark & Wonchan Yi) 12.75
13. Saratoga AS (Adeeti Aggarwal & Connie Shang) 12.75
15. Lynbrook NM (Tejas Navaratna & Ritik Malhotra) 12.7
16. Lynbrook YJ (Vincent Yu & Aakriti Jain) 12
16. Monte Vista ZP (Alex Zou & Andrew Prayogo) 12

18. Lynbrook LJ (Alice Lin & Chinmay Jaju) 11.8
19. Athenian MM (Daniel Mather & Tyler Mullen) 11.75

20. Lowell LC (Jonathan Leigh & Stephanie Cheung) 10.9
20. Santa Rosa RK (Graciela Rasor & Katharine Konietzko) 10.9
22. Bishop O’Dowd AA (Wolfgang Alders & Carey Appeldorn) 10.85
22. Lowell QA (Brian Qiu & Jason Alafgani) 10.85
22. San Ramon Valley GO (Ashwin Gandhi & Chris Overstreet) 10.85
25. Lowell LL (Roy Lee & Scott Lee) 10.75
25. Monte Vista HT (Tyler House & Jenny Ting) 10.75

27. Bentley FM (Erica Furer & Annie McKenna) 9.8

28. St. Francis HN (Roxanna Haghighat & Rujata Nandgankar) 8.85
29. Santa Rosa VM (Ian Vonseggern & Lyle Mills) 8.15
30. Bishop O’Dowd MW (Jonah Merris & Perrin Wright) 8
30. James Logan CM (Erik Camacho & Gurjot Mattu) 8

32. Windsor CL (Jakob Christensen & Cameron Lane) 7.9
33. Lynbrook RS (Artem Raskin & Carl Shan) 7.85
34. Analy NB (Mariah Noah & Mica Burnes) 7.8
34. Athenian GB (Lorien Giles & Michelle Bromberg) 7.8
(35) Athenian GH (Lorien Giles & James Harding) 7.5
35. Head Royce RG (Stephen Roan & Hugh Green) 7
35. Monte Vista WL (Garrett Weiss & Isaac Liang) 7
35. San Ramon Valley RF (Arian Rezazadeh & Jake Friedler) 7

38. Windsor MA (Brenda Nelson & Jessa Allen) 6.9
39. Bishop O’Dowd GD (Ryan Gozinsky-Irwin & Kate Drew) 6.85
39. Los Gatos VS (Robert Van Unen & Stanford Stickney) 6.85
39. Saratoga AJ (Karthik Annamalai & Rishabh Jethanandani) 6.85
42. Analy DH (Aman Desai & Cameron Holl) 6.5
(42). Bellarmine PB (Anthony Paranzino & Jacob Baker) 6
(42). Bentley BM (Logan Brog & Annie McKenna) 6
42. Cupertino MK (Akaash Mungale & Anthony Kao) 6
(42). James Logan TG (Tony Thaweethai & Inder Grewal) 6
42. Leland WK (Albert Wu & Wooju Kim) 6
42. MVLA SG (Rylan Schaeffer & Andrew Gilley) 6

46. Irvington AL (Ashwin Aravind & David Lau) 5.9
47. Bentley AC (Osmund Allenberg & Jeanine Chong) 5
47. Sonoma CS (Diego Canales & Percy Stubbs) 5
47. Valley Christian OT (Adam Obereiner & Jessica Terry) 5

50. Analy TB (Ryan Taylor-Davis & Mike Barela) 4
50. Analy AW (Gordon Allen & Gabriel Wheaton) 4
50. Athenian HW (James Harding & Ben Wang) 4
50. Irvington DH (Catherine Dinh & Tien Ho) 4
(50). James Logan CS (Erik Camacho & Jeremy Sharma) 4
50. James Logan HM (Christine Hu & Kyle Most) 4
(50). James Logan SH (Jeremy Sharma & Christine Hu) 4
50. Leland SD (Jeanie So & Rachel Deghuee) 4
50. Lowell PL (Natalia Powers-Riggs & Robert Lee) 4
(50). Lowell LA (Jonathan Leigh & Jason Alafgani) 4
50. Saratoga MV (Vijay Menon & Abhishek Venkataramana) 4

58. Bellarmine CB (Aaron Chung & David Byrd) 3
58. Bellarmine TS (James Thomas & Vijay Singh) 3
58. Bellarmine BS (Jacob Baker & Remi Sun) 3
58. Bishop O’Dowd CM (Graham Chapman & Adam Murray) 3
(58). CLASH LJ (Connor Landgraf & Stefan Jorgensen) 3
58. Gunn KK (Pamudh Kariyawasam & Justin Kahn) 3
(58). James Logan CG (Erik Camacho & Inder Grewal) 3
58. Los Gatos KZ (Alina Kurland & Amy Zhang) 3
(58). MVLA SS (Rylan Schaeffer & Akshay Shrivastava) 3
58. Santa Rosa RG (Alan Ramey & ? Gardner-Heart) 3

65. Athenian KJ (David Kramer & Evan Johnson) 2
65. Livermore HD (Julie Herman & Mary Kate Dec) 2
65. Livermore MF (Nicole McCaffrey & Alex Frogner) 2
65. Maria Carillo SL (Will Singleton & Yiren Lu) 2
65. Santa Rosa BP (Tajai Britten & Steven Power) 2
65. Windsor AS (Helaine St. Amant & Emma Seche) 2
65. Windsor BB (Kara Boatwright & Jennifer Boatwright) 2
65. Windsor GF (Jenny Giang & Amy Jeffrey) 2

Club Rankings

Points by School

1. Lynbrook 124
2. Leland 68
3. James Logan 59
4. Lowell 41
5. Santa Rosa 40
6. Bentley 39
7. Athenian 34.5
8. Bellarmine 34
9. CLASH 31
10. Monte Vista 30
11. Bishop O’Dowd 29
12. Irvington 27
13. Saratoga 24
14. Analy 22.5
15. Windsor 21
16. San Ramon Valley 18
17. Los Gatos 10
18. MVLA 9
19. St. Francis 9
20. Head Royce 7
21. Cupertino 6
22. Sonoma 5
23. Valley Christian 5
24. Livermore 4
25. Gunn 3
26. Maria Carrillo 2

Individual Rankings (top 10)
1. Tony Thaweethai (James Logan) 29.25
2. Belinda Tang (Lynbrook) 27.45
2. Narayan Subramanian (Lynbrook) 27.45
2. Niraj Asthana (James Logan) 27.45
5. Anthony Paranzino (Bellarmine) 22.25
6. Robert Ott (Leland) 22.2
6. Michael Song (Leland) 22.2
8. Vikram Kanth (Lynbrook) 22
8. Rohit Unni (Lynbrook) 22
10. Evan Larson (Bellarmine) 18.55